Giresun Aktif Haber -
$ DOLAR → Alış: 19,46 / Satış: 19,54
€ EURO → Alış: 21,46 / Satış: 21,55

FINDIK GRUBUNDAN FINDIK ATAĞI

FINDIK GRUBUNDAN FINDIK ATAĞI
  • 06.11.2018
  • 1.609 kez okundu

TBMM’de fındık bölgesi milletvekillerince oluşturulan “Fındık grubu” Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemir’li yi ziyaret etti. Grup üyeleri bakandan fındıkta yaşanılan istikrarsızlığın önlenmesi için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık piyasasında daha etkin rol üstlenmesini istediler.
Aralarında Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve kadir Aydın’ın da yer aldığı fındık bölgesi milletvekillerinin TBMM’de oluşturdukları “Fındık Grubu”, Tarım ve Orman Bakanıyla buluştu.
Son günlerde muhalefet partileri tarafından fındık konusunda meclis araştırma komisyonu kurulması önergeleriy-le gündeme gelen ‘fındık’, AK Partili milletvekillerinin oluşturduğu çalışma grubunca, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katıldığı bir toplantıda görüşüldü. Toplantıda fındık üreticilerinin teşkilatı olan Fiskobirlik’e destek çıkılması konusunda da görüş birliğine varıldı.
Toplantı hakkında bilgisine başvurduğumuz AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, ’’Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan, Genel Başkan Yardımcımız Ali İhsan Yavuz ve fındık üretilen illerin AK Partili milletvekillerinden oluşan çalışma grubumuzla, fındıkta yaşanılan gelişmeleri, görüş ve tekliflerimizi Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve ilgili bürokratlara aktardığımız toplantıda fındıkta yaşanılan istikrarsızlığın önlenmesi için Toprak Mahsulleri Ofisi’nin fındık piyasasında daha etkin rol üstlenmesi, fındık sanayicisi ve ihracatçılarına kredi kolaylığı sağlanması, fındık üreticilerinin teşkilatı olan FİSKOBİRLİK’e destek çıkılması gibi konularda görüş birliğine varıldı’’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ