Giresun Aktif Haber -
$ DOLAR → Alış: 19,46 / Satış: 19,54
€ EURO → Alış: 21,46 / Satış: 21,55

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2017/3 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2017/3 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
  • 29.04.2018
  • 1.795 kez okundu

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Giresun İl, Espiye İlçe, 157 Ada, 164 Parselde kayıtlı 4. Katta 5 nolu meskendir. Mesken mutfak, salon, 2 yatak odası, hol, banyo, wc bölümlerinden ibarettir. Pencereleri plastik doğrama, bir balkonu mevcuttur. Dış kapı çeliktir. Dış çephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap üzeri sac kaplamadır. Kat irtifaklı olup, 6 kat imar konut alanındadır. 83 m2 alanlıdır. Taşınmaz Espiye Belediyesinin yaklaşık 400 m güneydoğusunda yer almaktadır. Satılacak hisse tamdır.

Kıymeti                        : 119.025,68 TL

KDV Oranı                  : % 1

Kaydındaki Şerhler    : haciz , ipotek v.s.

  1. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:00 – 14:10 arası
  2. Satış Günü : 27/07/2018 günü 14:00 – 14:10 arası

Satış Yeri                     : Espiye icra dairesinde – Kaymakamlık binası kat: 3- Espiye

 

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/3 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/04/2018

 

 

    Murteza PEKTAŞ

İcra Müdürü

39098

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ