Giresun Aktif Haber -
$ DOLAR → Alış: 19,46 / Satış: 19,54
€ EURO → Alış: 21,46 / Satış: 21,55

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2018/110 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C. ESPİYE İCRA DAİRESİ 2018/110 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 • 29.01.2019
 • 1.599 kez okundu

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Giresun İl, Yağlıdere İlçe, 106 Ada, 96 Parsel, AKKÖY köyü haneönü mevkiinde ahşap ev ve fındık bahçesi vasfında taşınmazdır. Taşınmaz üzerindeki yapının yaklaşık 114,75 m2 alanlı olup, iki katlıdır. Botrum katı ahır zemin kat mesken olarak kullanılmaktadır. Zemin katın pencereleri plastik doğramadır. Kapısı demir kapıdır. Zemin katta mutfak, iki yatak odası, hol banyo wc bölümlerinden oluşmaktadır. İç kapılar ahşap mutfak tabanı laminant, yatak odaları ahşap, diğer kısımlar seramik kaplıdır. Tavanlar ahşap lampiri kaplamadır. Çatısı sac kaplamadır. Dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.
Yüzölçümü : 803,29 m2
Kıymeti : 59.716,29 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : haciz

 1. Satış Günü : 22/01/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
 2. Satış Günü : 19/02/2019 günü 14:00 – 14:10 arası
  Satış Yeri : Espiye Adalet Sarayı İcra Müdürlüğünde – Adabük mah. Espiye
  Satış şartları :
  1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
  2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
  3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
  4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
  5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
  6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/110 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

 • : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64’e karşılık gelmektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ